Telefon Altyapı Hizmetleri

Telefon Kablolama

Data yapısal kablolamasında olduğu gibi telefon kablolamasında da amaç yönetilebilirlik , esneklik Ve kablolamanın genişletilebilir olması aynı zamanda data sistemi ile uyumlu çalışabilmesidir. Doğru dizayn edilmiş, standartlara uygun olarak uygulaması yapılmış ve anlaşılır bir dille adreslenmiş bir telefon kablolama altyapısı; işletim, yönetim ve verimlilik açısından vazgeçilmez öneme sahiptir. Yapısal kablolama sisteminde, telefon kablolaması aynen data kablolaması gibi yapılmaktadır. Telefon kablolama sisteminde aynı ürünler kullanılmaktadır (patch panel,keystone jack) böylesi bir kablolama İle IP telefon, Videophone, analog ve dijital telefon sistemleri çalışmaktadır.telefon kablolamasının data kablolaması İle aynı standartlarda inşa edilmesi bize istediğimiz zaman telefon kablosunun data kablosu olarak çalışmasını

Sağlar ve bu şekilde data kablosunun yetmediği durumlarda yeni kablo çekmek zahmetinden kurtarır.

Sistem kurulumu yaparak telefon haberleşmenizde en efektif çözümleri sunar.

KORKMAZ BİLİŞİM olarak ,IP,VOIP, SAYISAL Santral sistemleri için CAT3, CAT5, CAT5e, RAIZER CABLE, TELCO, PDPAP Sınıfı Kablolar ile Yatay ve dikey kablolama çözümleri üretmekteyiz. Aynı zamanda alcatel ve karel santral ve telefon sistemleri kablolama ürünleri Satışımızda mevcuttur.

Telefon patch panel ve santral uygulaması bu çalışmada estap 19” şase ile 50 lik cat3; telefon patch paneli kullanılarak esnek bir telefon yapısı kurulmuştur. Sistem cat5e ile de entegre çalışabilen bir yapıdadır.