IP Kamera Kurulum Hizmetleri

Projelerinize özel HIKVISION ürünlerini tek bir adreste bulmak artık mümkün www.korkmazbilisim.com adresinde güvenlik sistemleri konusunda ihtiyacınız olan bütün ürünler için size özel fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

IP Kamera Sistemleri

Normal kamera sistemlerine göre çok daha hızlı, verimli ve kullanım kolaylığı sunan IP Kamera Sistemleri her geçen gün gelişmeye devam etmekte ve birçok kurum veya site tarafından talep edilmektedir. Güven sistemleri içerisinde hem kurulum hem de kullanım açısından büyük kolaylıklar sunan IP Kameralar görüntüleri anında dijital platformlara taşıyabilmekte ve tüm ağ kullanıcılarının erişimine anında olanak sağlamaktadır. Yazılımları sayesinde web sunucusu gibi hareket etmelerinin yanında tüm görüntüleri direk olarak depolayabilmektedir.

 

Kamera Yer Tespiti

Siteler, daireler veya kurumsal firmalar tarafından kullanılmakta olan kamera sistemleri birçok küçük işletme tarafından da tercih edilmekte ve farklı markaların yanında farklı teknolojiler her geçen gün artmaktadır. Bunların yanında Kamera Yer Tespiti mekânların ölü noktalarını işleme alma açısından büyük önem taşımaktadır. Yer tespiti yapılırken tüm ışıklandırma sistemi incelenmekte, ölü noktalar tespit edilmekte ve kameranın görüş açısını kapatmamak için tüm ağ taranmaktadır. Bu şekilde sistemden ev üst performans elde edilmektedir.

IP Kamera Sistemi Devreye Alma

IP Kamera Sistemi Devreye Alma işlemi öncelikli olarak kamera yerlerinin tespit edilmesinin ardından tüm noktaların güvenliğinin sağlanması amacıyla profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır. Uzaktan izlemenin yanında kayıt altına alma gibi işlemlerin de yapılabildiği bu sistemleri devreye sokabilmek için internet veya network bağlantısı olması yeterlidir. Kablolu veya kablosuz ağları kullanabilen bu teknoloji herhangi bir ekstra aparata ihtiyaç olmadan hızlıca işleme alınabilmektedir.

Güvenlik Kamerası ve Güvenlik çözümleri konusunda dünyanın en büyük üreticisi olan Hikvision , bu alanda özel üretilmiş ürünler ve geliştirdiği teknolojiler ile sektördeki her zaman önde olmayı başarıyor. Güvenlik çözümleri sektöründe ARGE çalışmalarına en fazla yatırımı yapan firma olma özelliğine sahiptir. 

IP Kamera sistemlerinde çok esneklik, uygulama kolaylı, yönetim avantajları açısından PoE ( Power over Ethernet ) Teknolojisini başarı ile uygulayan ürün grupları geliştiren şirket Kayıt cihazlarında 4 kanaldan 64 Kanala kadar her eşit üründe bu özelliği kullanıcılarına sunmaktadır. Bu teknoloji ile kameralara güç sağlamak için ayrı bir güç kaynağı kullanılmadan Ethernet (Data) kablosu üzerinden güç aktarımı sağlayarak kameraların çalışması sağlanır.

Analog Kamera Sistemlerinde 2017 yılı içerisinde lansmanı yapılan PoC özelliğine sahip innovatif kameralar ise başlı başına bir devrim niteliği taşımaktalar.

PoC Nedir ?

PoC ( Power over Coaxial ) teknolojisi Koaksiyel kablo üzerinden güç aktarımı, Kameralara güç aktarmak için ekstra kablo kullanmadan koaksiyel kablo ile kameraların beslenmesini sağlayan görüntü aktarım teknolojisidir.

PoC kullanan sistemlerde görüntü sinyali ve besleme gerilimi aynı kablo üzerinden iletilir. böylelikle ekstra güç kablosu ve güç kaynağı kullanmadan tek kablo üzerinden bütün iletişim sağlanmış olur.

Hikvision ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.